1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

KONKURSO „DRAUGE NUGALĖSIME BAKTERIJŲ ATSPARUMĄ ANTIBIOTIKAMS !” PAVYZDINIAI NUOSTATAI

Atnaujinta Antradienis, 10 Rugsėjis 2019 08:43

PATVIRTINTA:

Kėdainių rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro

direktoriaus

2019 m. rugsėjo mėn. 9 d.

Įsakymu Nr. V-47

KAUNO APSKRITIES 10-11 AR 2-3 GIMNAZINIŲ KLASIŲ MOKSLEIVIŲ KONKURSO

„DRAUGE NUGALĖSIME BAKTERIJŲ ATSPARUMĄ ANTIBIOTIKAMS !”,

SKIRTO EUROPOS SUPRATIMO APIE ANTIBIOTIKUS DIENAI PAMINĖTI,

PAVYZDINIAI NUOSTATAI

 1. I.BENDROSIOS NUOSTATOS
 2. 1.Konkurso „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“ (toliau – Konkursas), skirto Europos supratimo apie antibiotikus dienai paminėti, nuostatai reglamentuoja reikalavimus dalyviams, renginio organizavimo ir dalyvių apdovanojimo tvarką.
 3. 2.Kauno apskrities 10-11 ar 2-3 gimnazinių klasių moksleivių konkursas yra viena iš moksleivių saviraiškos ir sąmoningumo ugdymo formų, kurianti vertybinę sveikatos sampratą, skatinanti domėtis sveikatos saugojimo ir stiprinimo galimybėmis.
 4. 3.Konkurso organizatoriai Kauno apskrityje - Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupė. Konkurso savivaldybėse organizatoriai - Kauno apskrities savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, vykdytojai – mokyklos, vykdančios bendrojo ugdymo programas (toliau – Mokykla).
 5. 4.Konkurso nuostatai tvirtinami 2019 m. rugsėjo mėn. 9 d. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktoriaus įsakymu Nr. V-47.

II. KONKURSO TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

5.Tikslas - teikti mokiniams informaciją apie antimikrobinį atsparumą, racionalų jų vartojimą ir skyrimą, savigydos aspektus, kitas infekcijų kontrolės priemones, kurios padeda keisti asmens požiūrį.

 • 6.Uždaviniai:

6.1.Skatinti moksleivių saviraišką sveikatos ugdymo srityje ir pasitelkus efektyvią komunikaciją, atkreipti jų dėmesį į antimikrobinio atsparumo problemą, jos grėsmes ir galimus problemos sprendimo būdus.

6.2.Gilinti sveikatos žinias antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo valdymo srityje, skatinti ir ugdyti racionalų, pagrįstą antibiotikų vartojimą bei siekti kiekvieno moksleivio atsakomybės už savo sveikatos išsaugojimą.

6.3.Skatinti sveikatai palankių įgūdžių formavimą kasdienybėje, dalinantis gerąja patirtimi apie efektyvias infekcijų prevencijos priemones ir sėkmingą jų taikymą mokyklose.

III. KONKURSO ORGANIZAVIMAS, VERTINIMAS IR APDOVANOJIMAI

 1. 7.Konkursas organizuojamas dviem etapais:

7.1.I etapasnuo 2019 m. spalio 1 d. iki lapkričio 15 d. Kėdainių rajono savivaldybėje suorganizuoti rajoninę moksleivių konferenciją „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“;

7.2.II etapas – nuo 2019 m. lapkričio 20 d. iki 29 d. suorganizuoti baigiamąją konferenciją „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“ apskrityje, kurioje dalyvautų I vietų nugalėtojai iš 8 Kauno apskrities savivaldybių.

 1. 8.Konferencijos Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams! organizavimo eiga savivaldybėse:

8.1.Konferencijoje gali dalyvauti Kėdainių rajono savivaldybėje veikiančių mokyklų 10-11 ar 2-3 gimnazinių klasių mokiniai.

8.2.Pranešimus gali ruošti ir pristatyti 1-2 mokiniai. Mokinius gali konsultuoti 1-2 mokytojai arba pagalbos mokiniui specialistai (visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, soc. pedagogas, psichologas).

8.3.Vieną mokyklą gali atstovauti ne daugiau nei 2 dalyviai/pranešimai. Esant vienoje mokykloje daugiau norinčiųjų dalyvauti, rekomenduojama iki 2019 m. spalio 15 d. toje ugdymo įstaigoje organizuoti konferenciją geriausių pranešimų atrinkimui.

8.4.Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2019 m. spalio 1 d. viešina informaciją, kviečiant mokyklas dalyvauti konferencijoje „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“. Ši informacija skelbiama ir mokyklose.

8.5.Konkurso I etapo konferenciją „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“ Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja, pasirenkant datą, nuo 2019 m. spalio 15 d. iki lapkričio 15 d.

8.6.Dalyviai užpildo dalyvio registracijos paraišką (1 priedas) ir siunčia iki 2019 m. spalio 15 d. konferencijos organizatoriui savivaldybėje el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Dalyvio registracija patvirtinama tik gavus patvirtinimo atsakymą iš organizatoriaus. Negavus patvirtinimo skambinti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui tel. (8-347) 5 71 86

8.7.Konkurso I etapo konferencijos „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“ geriausias pranešimas renkamas dalyvių slaptu balsavimu (raštu), atsižvelgiant į vertinimo kriterijus: temos atitikimas ir atskleidimas; meninis ir techninis sprendimas; idėjos originalumas; pristatymo kūrybiškumas; taisyklingos kalbos vartojimas; estetinis apipavidalinimas, pateiktos informacijos tikslumas, įtaigumas.

8.8.Trys, daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukusių, pranešimų autoriai arba autorių grupės bus apdovanojami Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. I-III vietos nugalėtojai – padėkos raštais ir organizatorių įsteigtomis atminimo dovanėlėmis, visiems kitiems konferencijos dalyviams bus įteikti padėkos raštai.

8.9.Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras iki 2019 m. lapkričio 19 d. konkurso organizatorių Kauno apskrityje - Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupę informuoja el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai  apie savivaldybėje įvykusį renginį (nurodo įvykusio renginio datą, dalyvių ir pranešimų skaičių) bei daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukusio pranešimo autorių arba autorių grupę (I vietos nugalėtojas (-ai)), temos pavadinimą, mokyklos pavadinimą ir el. pašto adresą).

 1. 9.Baigiamosios konferencijos Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!organizavimo eiga apskrityje:

9.1.Nuo 2019 m. lapkričio 20 d. konkurso II etapo konferencijos „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“, vyksiančios Lietuvos sveikatos mokslų universitete Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakultete, Tilžės g. 18, Kaune, organizatorius Kauno apskrityje parengia baigiamosios konferencijos programą, kurios trukmė iki 4 val. Programoje numatomi 8 Kauno apskrities savivaldybių atstovų (I etapo nugalėtojų) pranešimai, apdovanojimai, susipažinimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakultetu.

9.2.Konkurso organizatorius Kauno apskrityje - Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupė nuo 2019 m. lapkričio 20 d. viešina informaciją, kviečia 8 Kauno apskrities savivaldybių atstovų (I etapo nugalėtojus) dalyvauti baigiamojoje konferencijoje „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“. Šią informaciją skelbia ir konkurso savivaldybėse organizatoriai ir vykdytojai.

9.3.Baigiamąją konferenciją „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“ ir apdovanojimų ceremoniją (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakulteto 8 padėkos raštai ir atminimo dovanėlėmis) Kauno apskrityje Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupeisuorganizuoti, pasirenkant datą, nuo 2019 m. lapkričio 20 d. iki 29 d.

9.4.Konferencijos organizatorius Kauno apskrityje el. paštu, 5 darbo dienos iki konkurso II etapo baigiamosios konferencijos Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!, informuoja 8 Kauno apskrities savivaldybių I etapo nugalėtojus (I vietų, autoriai arba autorių grupės, po vieną iš kiekvienos savivaldybės), išsiunčiant kvietimą dalyvauti baigiamojoje konferencijoje „Drauge nugalėsime mikrobų atsparumą antibiotikams!“.

9.5.Baigiamojoje konferencijoje, be 8 Kauno apskrities savivaldybių I etapo nugalėtojų, kviečiama dalyvauti iki 15 dalyvių iš kiekvienos savivaldybės.

IV. REIKALAVIMAI PRANEŠIMAMS

 1. 10.Konferencijose „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“ pristatomų žodinių pranešimų trukmė 10 min.
 2. 11.Pranešimai pristatomi naudojantis MS Power Point programa.
 3. 12.Pranešimai rengiami ir pristatomi lietuvių kalba.
 4. 13.Pranešimo turinys atitinka konferencijos temą ir siejasi su nuostatuose numatomais konferencijos tikslu ir uždaviniais.
 5. 14.Papildomos pranešimo pristatymo metu reikalingos priemonės ar pateikimo formos neribojamos.
 6. 15.Organizatoriai suteiks galimybę naudotis skaitmeniniu projektoriumi ir kompiuteriu.
 7. 16.Pageidautina pristatomą pranešimą turėti atskiroje kompiuterinėje laikmenoje.

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 1. 17.Konkurso „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“ nuostatai skelbiami kiekvienos savivaldybės teritorijos ugdymo įstaigose, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų svetainėse.
 2. 18.Informacija apie konkursą (I ir II etapas) bus viešinama organizatorių ir vykdytojų interneto puslapiuose, spaudoje.

___________________________________

Kauno apskrities 10-11 ar 2-3 klasių moksleivių konkurso

„Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams!“,

skirto Europos supratimo apie antibiotikus dienai paminėti, nuostatų

1 priedas

KAUNO APSKRITIES 10-11 AR 2-3 GIMNAZINIŲ KLASIŲ MOKSLEIVIŲ KONKURSO „DRAUGE NUGALĖSIME BAKTERIJŲ ATSPARUMĄ ANTIBIOTIKAMS !” SKIRTO EUROPOS SUPRATIMO APIE ANTIBIOTIKUS DIENAI PAMINĖTI,

DALYVIO REGISTRACIJOS PARAIŠKA

Dalyvio (-ių) vardas (-ai), pavardė(-ės)

Ugdymo įstaigos pavadinimas, klasė

Dalyvio (-ių) (-ės), kontaktai –

telefono numeris, elektroninio pašto adresas

Pranešimo/pristatymo tema

Pranešimo/pristatymo trukmė

Reikalingos priemonės

Konsultavusio pedagogo vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninio pašto adresas

Paraišką siųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai  iki 2019 m. spalio 15 d.

Šiandien


Pirmadienis
16
Rugsėjis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.