Žmonės dažnai galvoja, kad mityba ir sportas yra du skirtingi dalykai. Kad būtumėte sportiški, turite sveikai maitintis, o kad sveikai maitintumėtės, turite būti sportiški. Taip nėra! Mitybą ir sportą galima derinti, kad sukurtumėte sveiką gyvenimo būdą. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kaip tai padaryti ir kodėl tai taip svarbu jūsų sveikatai.

Dieta – tai ne tik kalorijų skaičiavimas ar neriebaus maisto valgymas. Valgydami įvairų maistingą maistą, pavyzdžiui, vaisius ir daržoves, neskaldytus grūdus, liesus baltymus ir sveikus riebalus, galite išlaikyti sveiką svorį ir sumažinti lėtinių ligų riziką. Be to, sveiką mitybą gali padėti skatinti perdirbtų maisto produktų, rafinuoto cukraus, sočiųjų riebalų ir druskos vartojimo ribojimas.

Fizinis aktyvumas yra toks pat svarbus kaip ir mityba, kai kalbama apie sveikatos gerinimą. Reguliari fizinė veikla padeda sumažinti stresą, stiprinti kaulus ir raumenis, padidinti energijos kiekį ir pagerinti širdies sveikatą. Ji taip pat padeda mažinti svorį ir palaikyti sveiką svorį. Siekite bent 30 minučių fizinio aktyvumo daugumą (geriausia visomis) savaitės dienomis.

Kalbant apie sveiką gyvenimo būdą, mityba ir fizinis aktyvumas turi būti derinami kartu. Subalansuota mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti greičiau pasiekti savo sveikatos tikslus ir ilgainiui juos išlaikyti. Pradėkite nuo mažų žingsnelių, išsikelkite realius tikslus ir stenkitės būti nuoseklūs. Netrukus įsitikinsite, kad dieta ir sportas gali būti puikus sveikos gyvensenos derinys. Sėkmės!